Our Relief Coordination Campaigns​

Istanbul Technical Univeristy Alumni Association USA

Dayanışma Yaşatır - Solidarity S​​aves Lives Organization
Our campaigns for Women & Children and "Purple Container​s (Mor Yerleşke)" to provide safety and rehabilitation.​​

In coordination with our members, friends in the USA and abroad, we started intensive campaigns for the victims of the earthquakes.
We support the Federation of Women Associations of Tü​rkiye in establishing Purple Containers at Tent Sites.
These efforsts must continue for at least two years.
Thanks to our generous ​donors in the USA and Canada, we will increase our efforts to reach many more individuals suffering now.

Purple Containers at Tent Sites
for Women and Children
Canan Güllü, President of Federation of Women Associations explaining Purple Container Sites:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile Yönetim Kurulu üyesi İsmet Özen’i makamında ağırladı. Deprem sonrası süreçte depremden etkilenen kadınların istihdamı, psikolojik ve sosyal ihtiyaçları konusunda atılacak adımların görüşüldüğü ziyarette, Federasyon Başkanı Canan Güllü, hayata geçirdikleri ‘Mor Yerleşke’ ve ‘Mor Anahtar’ projelerinden söz etti.

Güllü: “Her mor yerleşkenin birim değeri 60 bin dolar”.

Hayata geçirdikleri Mor Yerleşke projesini anlatan Güllü, deprem bölgelerinde ve depremzede vatandaşların göç ettiği bölgelerde, donanımlı bir yerleşke kurmayı planladıklarını söyleyerek, “Hatay’da, Malatya’da, Antalya’da, Mersin’de, Adana’da, Kahramanmaraş’ta, Elbistan’da, İslahiye’de, Aydın’da ve İzmit’te olmak üzere totalde 28 tane mor yerleşke yapacağız. Her mor yerleşkenin birim değeri 60 bin dolar. Bu projeyi tamamlayabilmek bizim birinci görevimiz” diye konuştu.

Projenin ikinci ayağı olan Mor Anahtarlık’tan da söz eden Güllü, “Mor Anahtarlık projesinin içeriği kira yardımıydı. Kira yardımı noktasında da yine bazı şirketlerden maddi destek alarak, göç eden insanların 1 yıl, 6 ay ya da birkaç aylık kirasını ödemeyi hedefliyoruz. Bu nedenle de belediyelerde protokol yapıyoruz” dedi.

Mersin City Newspaper, Gazetesi, April 1 2023, IHA
​​Videos by Canan Güllü​

Canan Gullu​​

​​

Our Two Earthquake Fund Campaigns:​


ITÜ​MD USA Association Home Page: